bazr
کاشت بذر
۲۶ مرداد ۱۳۹۵
soil
خاک و گیاهان پوششی
۲۶ مرداد ۱۳۹۵
transplant

آنچه لازم است از پیش مورد توجه قرار گیرد این است که آمیخته خاکی مورد استفاده برای تندش، بهتر است از نوعی باشد که بتوان از آن برای تمام مراحل رشد استفاده کرد. به این ترتیب دیگر نیازی به مخلوط کردن و تهیه کردن خاک جدید وجود ندارد. البته اگر لازم است کود به مخلوط خاک اضافه شود، این کار بر کارهای قبلی افزوده می شود. با استفاده از خاک های حاوی مواد غذایی لازم برای کاشت بذر می توان این کار اضافی را نیز حذف کرد.

dr green transplant

نشاﺀ ها را به طور معمول پس از ظهور یک تا ۴ برگ حقیقی، کشت می کنند. فرایند انتقال نشاﺀ ها از سینی ها به گلدان یکی از کارهایی است که در مورد گیاهان باغچه ای به بشترین زمان نیاز دارد. در تمام مراحل باید مراقب بود به اندام های گیاه آسیبی وارد نشود. یک روز پیش از عملیات نشاﺀ کردن باید گیاهان آبیاری شوند تا در طی این مدت رطوبت خاک به حد مطلوب برسد. برای خارج کردن نشاﺀ از بستر نباید کشیده شود بلکه باید با وسیله ای مانند بیلچه نشاﺀ را به همراه خاک اطراف ریشه از بستر خارج و سپس نشاﺀ را از خاک جدا کرد.
برای قرار دادن نشاﺀ در گلدان، با یک دست نشاﺀ را در گلدان به صورت معلق نگه داشته و یا با دست دیگر به وسیله بیلچه اطراف ریشه را باخاک پر می کنند. همچنین می توان سوراخ هایی روی بستر ایجاد کرد و نشاﺀ را با انگشت در خاک فرو کرد که در این حالت سوراخ همزمان با فرو کردن نشاﺀ در محیط کشت ایجاد می شود.
selecting-annuals-80a

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *