rayhoon
ریحان
۲۳ مرداد ۱۳۹۵
cactus
طریقه تکثیر کاکتوس
۲۴ مرداد ۱۳۹۵
Hebe pinguifolia754

شناسنامه

شب بو Cruciferae تیره
Lepidum sativum L. نام لاتین
Garden cress – Nose smari نام انگلیسی
شاهی – تره تیزک نام فارسی
شیطرج – عصاب – مسواک الراعی نام عربی

 

شرح گیاه

شاهی یا ترک تیزک بومی اروپا و شاید غرب آسیاست و به احتمال زیاد بومی ایران می باشد. سابقه کشت آن به ۲۰۰۰ سال پیش می رسد.
گیاهی است یکساله که برگهای بدون کرک و بدون دندانه آن به مصرف تغذیه انسان می رسد. طول بوته شاهی شاید به ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر برسد. تره تیزک از گیاهانی است که ضمن پرورش دانه اش به نواحی مجاور انتقال یافته تدریجاً طی مدت کوتاهی به فواصل دور از منطقه نفوذ می کند. برگ و ساقه آن رنگ سبز روشن دارد. گلهایش صورتی روشن یا سفید است. میوه اش بیضوی مدور به طول ۵ تا ۶ میلیمتر و به عرض ۳ تا ۴ میلیمتر و بطور محسوس بال دار است برگ و ساقه جوان آن در حالت تازه طعم تند و مطبوع شبیه بولاغ اوتی دارد.

محل مناسب رویش

نوع خودروی آن کنار چشمه ها، برگه ها و یا جویهایی که آب آنها تمیز است می روید.

قسمت مورد استفاده گیاه

قسمت مورد استفاده گیاه برکه دانه آن است.

روش کاشت

تره تیزک را در گلخانه ها زیر شیشه یا در باغهایی که دارای زمین سست بوده ولی خاک آن چندان پوسیده نباشد، می کارند در گلخانه بذر را از آبان تا اردیبهشت و در مزرعه بذر را عملاَ در تمام طول سال با فاصله ۱۴ روز یکبار پشت سر هم می کارند.
در هر متر مربع جهت کشت گلخانه ۸۰ تا ۱۲۰ گرم بذر را در جعبه های پلاستیکی به صورت کرتی می کارند ولی در مزرعه بذرها را به صورت ردیفی با عرض ۱۰ تا ۳۰ سانتی متر کشت می نمایند (برای هر صد متر مربع ۱۲ تا ۸۰ گرم بذر) جهت تقویت زمین از مواد معدنی که بسادگی در آب حل می شوند استفاده می کنند. ضمناً احتیاجی به کودهای معدنی نمی باشد. کشت گلخانه ای و مزرعه ای را باید دائماً از علف هرز پاک کرده و محصول را مرطوب نگهداشت حرارت ابتدائی گلخانه ۴ تا ۶ درجه سانتی گراد است که بتدریج به ۱۰ تا ۱۲ درجه سانتی گراد افزایش می یابد. برای دفع علفهای هرز در پیش کشت محصول را با دورینول (Devrinol) در هر هکتار ۵/۱ کیلوگرم سمپاشی می کنند.

زمان و روش برداشت

برداشت محصول از اواسط فروردین تا آبان ماه می باشد. نهالهای جوان را به محض اینکه به اندازه ۵ تا ۶ سانتی متر رشد می کنند در گلخانه ۱۰ تا ۲۰ روز در مزرعه ۶ تا ۸ هفته پس از بذر افشانی برداشت می کنند. از هر صد متر مربع زمین در هر چین ۵۰ تا ۶۰ کیلوگرم محصول تازه برداشت می شود حرارت خشک کردن شاهی برای استفاده در صنایع غذایی نباید بیش از ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتی گراد باشد.
در نواحی مختلف کشور پرورش داده می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *